fbpx

A legjobb teák nátha ellen

A tavaszias idő ellenére azt látom most magam körül, hogy nagyon sok a beteg, náthás, influenzás, köhögő felnőtt és gyermek egyaránt.

Nem hiába javaslom mindig, hogy ne csak betegség idején teázzunk, hanem megelőzésképpen RENDSZERESEN! A teának nagyon magas az antioxidáns tartalma, napi 2-3 csésze (1,5 dl/csésze) tea fogyasztásával annyi antioxidánst és vitamint viszünk a szervezetbe, mintha megennénk 6 almát! Így tehát egyszerűbb a napi rutinba a teázást bevezetni, ha az egészségünkért is szeretnénk tenni. Ez mindegy, hogy zöld tea, oolong, vagy fekete tea, azt válasszuk, amit szeretünk, ne áztassuk túl, hogy ne legyen keserű, így rendszeresen kedvet kapjunk a fogyasztásához. Ezzel erősítjük az immunrendszerünket, elkerülhetjük a betegségeket.

Másik előnye a beltartalmi értékek mellett az, hogy a meleg tea segít felmelegedni és megtartani a test hőmérsékletét a hideg időben. A kínai orvoslás szerint télen a melegítő hatású “vörös” teát, amit mi itthon fekete teának nevezünk, érdemes fogyasztani. A fekete tea erősíti és melegíti a szervezetet, javítja az emésztést, csökkenti a keringési betegségek kockázatát, serkent és frissít, valamint védi a fogakat. Ez lehet natúr fekete tea, mint egy csésze Ceylon, de lehet ízesített, mint a klasszikus Earl Grey egy szelet citrommal, vagy egy fűszeres Chai.

Nézzük, mely teák a legjobban nátha megelőzésére, vagy ellen:

1.            Klasszikus citromos fekete tea: A citromban található C-vitamin segíthet a szervezetnek a vírusokkal szembeni küzdelemben. Assam teából a legfinomabb a citromos tea.

2.            Bodzatea: A bodzavirágnak gyulladáscsökkentő hatása van, és segíthet a légúti megbetegedések tüneteinek enyhítésében. Én kínai zöld teához, a Gunpowderhez szoktam szárított bodzavirágot keverni. ( Bodza)

3.            Zöld tea: A zöld tea magas antioxidáns tartalmának köszönhetően segíthet az immunrendszer erősítésében és a betegségek megelőzésében ( pl. Sencha)

4.            Kamilla tea: A kamilla nyugtató hatású, segíthet a torokfájás és a köhögés enyhítésében, segíti az elalvást. Ha az ízét annyira nem kedveled magában, keverheted a koffeinmentes rooibosszal vagy csipkebogyóval ( pl. Csiga Ernő)

Az ajánlott napi tea fogyasztás mennyisége több tényezőtől is függ, mint például az életkor, az egészségi állapot és a tea típusa. Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb szakértő 2-3 csésze teát javasol naponta, hogy kihasználjuk a tea egészségügyi előnyeit.

Azonban fontos megjegyezni, hogy a tea nem helyettesíti az orvosi kezelést, és ha bármilyen egészségügyi problémád van, érdemes orvoshoz fordulni.

A gyógyulást nagyban segíti a pihentető alvás. Erre az esetre is segítségül hívhatunk néhány teát, ami lefekvés előtt segít ellazulni és elaludni. Ezek a teakeverékek oldják a stresszt, így nyugodtabb lesz az alvásunk is.

1.            Levendula tea: A levendula tea készítése a levendula virágjának forrázásával történik, és enyhe ízű, illatos ital. A levendula nyugtató hatású, segíthet az álmatlanság és a szorongás elleni küzdelemben . (pl Relax)

2.            Citromfű tea: A citromfű tea kellemes ízű, és segíthet az álmatlanság és a szorongás elleni küzdelemben.

3.            Rooibos: ami egy gyógynövény Dél-Afrikából, de teaként fogyasztjuk. Teljesen koffeinmentes, nagyon magas magnézium-tartalommal, ami segít ellazulni, nyugtat, ha az esti órákban választjuk ezt a teát.

Vannak olyan teák, amelyek nem ajánlottak este fogyasztani, mivel stimuláló hatásuk van és nehezebbé tehetik az elalvást. Vagyis van koffeintartalmuk. Ezek fogyasztását kerüljük a késő délutáni, esti órákban.

Ilyen stimuláló teák a valódi teák, mint a fehér tea, zöld tea, oolong és fekete tea, de ilyen élénkítő pl a maté is.

Azonban fontos megjegyezni, hogy mindenki egyedi, és más-más hatással lehet rá a tea fogyasztása, ezért egyénileg ki kell tapasztalni, kire mennyire hat a teák koffeintartalma.

További teákért látogass el a webáruházba: https://kameliakert.hu/termekkategoria/teak/

Oszd meg facebookon a cikket